niedziela, 16 października 2011

Moje wampirze fantazje


Z tej strony Patrycja aka Szugar!
Nadchodzi Halloween, jedno z ulubionych świąt wielu z Was, z tej okazji chciałbyśmy zrobić coś specjalnego!
To wyjątkowe święto, jest bardzo mroczne i upiorne. Znacie historie Halloween?
To święto gości w Polsce od lat 90, obchodzimy je 31 października tuż przed świętem Wszystkich Świętych.
Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością! Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Celtowie wierzyli, że w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Sądzi się, iż właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w ów dzień w dziwaczne stroje i zakładania masek. A jak Wy obchodzicie święto duchów?

Z okazji własnie tego święta, przygotowałam dla Was mrooczną stylizację, oraz makijaż. Enjoy!

Podstawa: Ściągnij wszystkie dodatki, wybierz fryzurę odsłaniającą twarz Twojej doll.
Krok 1: Pomaluj oczy podkładem (biały cień Doth), a następnie czarnym (Doth) zostawiając trochę miejsca w wewnętrznym kąciku oka.
Krok 2: Pomaluj oczy czarną kredką (Doth) a następnie czarnym wydłużającym (NaturaFaces) oraz pogrubiającym (Doth) tuszem.
Krok 3: Pomaluj usta czarną lub ciemną szminką (Luxe). Jeżeli nie masz takiej, użyj czerwonej lub bordowej.


 Krok 4 (opcjonalnie) : Postaraj się czerwona lub bordową szminką namalować krew na ustach dolki. Jeżeli masz przeźroczysty błyszczyk (Luxe), postaraj się pomalować nim krew - będzie wyglądała na bardziej soczystą.
Krok 5: Bardzo jasnym pudrem pomaluj policzki, ciemniejszym zaś, zewnętrzną część policzka (Doth).
Dodatki:
♥Możesz dodać sztuczne rzęsy, mroczną biżuterię, czy nawet soczewki, nie zapomnij o kłach!
Jeżeli ich nie posiadasz, nie przejmuj się, i tak wyglądasz bardzo wampirzo. ;)♥

Krok ostatni: Wybierz jakieś pasujące włosy, najlepiej czarne, lub ciemnie i gotowe! A jeżeli chodzi o paznokcie, w Polished jest Halloweenowa kolekcja lakierów. Polecam zajrzeć. ;) Jeżeli jednak macie czerwony i/lub czarny lakier można je po prostu na taki kolor pomalować. (lub na przemian!),potem można ozdobić je czerwonym brylancikiem.(Sprinkled 2sd)

Podoba Wam się mój makijaż? Jeżeli macie jakieś pytanie na jego temat, napiszcie! Aby dobrze wyglądać na Halloween nie wystarczy dobry makijaż, potrzebne będzie jeszcze odpowiednie przebranie! W sklepie "Fallen Angel" jest dużo mrocznych ciuchów zarówno za sd, ale także za sm, myślę że każda z Was znajdzie tam cos odpowiedniego. ;)


 
 

Spędzając czas na stardoll bardzo często spotykam własnie tak ubrane osoby. Kilka z nich Wam dzisiaj pokażę.


Haalemax33   MissNunzia1997

Clarounette-x3 iizaa31

Ostatnia doll to przykład na to, że nie trzeba być całym w czerni, aby wyglądać mrocznie, wielki plus za oryginalność.

Oprócz makijaży i stylizacji, są także piękne, ciemne, mroczne, oryginalne apartamenty, także u tych użytkowniczek, polecam odwiedzenie ich. To chyba już wszystko. Bardzo się starałam aby po takim czasie notka była ciekawa i mam nadzieję, że sie Wam spodoba.

Patrycja. ♥

Brak komentarzy: